Obecnie większość producentów telefonów komórkowych stara się wyposażyć je jak najlepiej. Muszą posiadać znaczącą ilość funkcji oraz być coraz szybsze tak aby spełniały oczekiwania odbiorców. Smartfony z roku na rok zdobywają coraz większą część rynku. Niewątpliwie cieszy to również dystrybutorów oprogramowania, którzy z kolei pracują nad tym aby dzięki telefonom pozbyć się innych, zbędnych urządzeń.

Nawigacja gps jest obecnie zainstalowana niemal w każdym telefonie. Duża część z nich pracuje już bardzo dobrze u z powodzeniem można zrezygnować z tradycyjnego urządzenia tego typu. I tak większość zależy od zainstalowanych na nim map. Teraz możemy zastąpić telefonem również inne urządzenie a mianowicie cb radio.

Jak to działa? Wystarczy pobrać odpowiedni program (płatny), zainstalować go w swoim telefonie i już można zaczynać. Problem w tym, że możemy komunikować się jedynie pomiędzy użytkownikami, którzy również korzystają z tej aplikacji. Porównanie, wiec do cb radia jest trochę na wyrost. Tym bardziej, że oprogramowanie może funkcjonować jedynie na iphone oraz telefonach z systemem operacyjnym Android.

Głównym problemem jak widać jest tutaj liczba osób, z którymi można się komunikować. Założenie, że akurat spotkamy na drodze dużo osób, które będą korzystały z tego systemu jest trochę naiwne. Ponadto użytkowników tradycyjnego cb radia szybko możemy rozpoznać po antenie na dachu, Tutaj będziemy musieli działać trochę po omacku. Jednak czy program się przyjmie będziemy w stanie ocenić dopiero po dłuższym czasie.