Każde dziecko uwielbia pomagać swoim rodzicom w pracach domowych, sprzątaniu oraz w kuchni, w której mogą przygotowywać wspólnie ze swoimi rodzicami pyszne potrawy oraz desery. Nie zawsze mamy czas, aby pozwolić swoim potomkom na zabawę w kuchni, ponieważ zazwyczaj to spowalnia pracę oraz zostawia o wiele więcej rzeczy do posprzątania i pozmywania. Jeśli jednak masz możliwość, aby umożliwić swoim dzieciom zabawę oraz naukę w kuchni pozwól im razem z Tobą przygotować coś pysznego. Możesz także zrobić swojemu dziecku prezent na urodziny w postaci wspólnego pieczenia tortu. Możecie razem zrobić ciasto czekoladowe według tradycyjnego przepisu.

Kiedy już je upieczecie możesz pozwolić, aby Twoje dziecko samo zdecydowało co w jego cieście ma się znajdować. Wyciągnij tort z piekarnika, odczekaj chwilę aż wystygnie i przekrój je na trzy części: spód, środek oraz wierzch. Następnie możecie posmarować ciasto czekoladowe kremem lub dżemem. Przekładane ciasto można także całe od góry, a także po bokach posmarować na równo kremem owocowym, czekoladowym lub waniliowym, a na wierzchu ułożyć owoce, wykorzystać posypkę, oblać dodatkową polewą, dodać bakalie, użyć bitej śmietany. Możecie ułożyć napis lub za pomocą tych dodatków coś narysować. Ostatnim elementem, najważniejszym są świeczki, które twoje dziecko zdmuchnie podczas uroczystości wypowiadając życzenie.

Taki prezent na pewno spodoba się Twojemu dziecku i z pewnością będzie ono zadowolone ze swojego, własnoręcznie wykonanego tortu.