Drukarnia ulotek to odbicie naszej rzeczywistości. Będąc w niej można zobaczyć, czym żyje społeczeństwo. Dajmy na to jesienią – wiadomo edukacją. I taka drukarnia ulotek produkuje informacje o kursach, szkoleniach, szkołach i przedszkolach.

Drukarnia ulotek jest pełna ulotek kolorowych i czarno – białych, większego i mniejszego rozmiaru. To co drukarnia ulotek wytwarza ma trafić do odbiorcy końcowego. Wszystko zależy, czym się zajmuje drukarnia ulotek. Jeśli obsługuje usługi edukacyjne dla przedszkolaków to musi rozprowadzać je w takich miejscach, w których można spotkać rodziców tych dzieci – np. w okolicach placów zabaw. Jeśli drukarnia ulotek zamierza pozyskać osoby schorowane to winna znaleźć się ze swoją reklamą w rejonie przychodni i aptek.

Każda ulotka ma swojego odbiorcę. I dlatego drukarnia ulotek powinna być elastyczna i nastawiona na różnych odbiorców. Ulotka musi być zróżnicowana np. pod względem formy graficznej, kolorystyki. Czego innego potrzebują osoby młode,  a czego innego osoby w wieku średnim. I dlatego drukarnia ulotek ma pełne ręce roboty.