Zabawa to jedna z najważniejszych sfer życia małego człowieka. To nie tylko sposób na przyjemne spędzanie czasu, ale przede wszystkim wszechstronny rozwój, zarówno motoryczny, jak i intelektualny. Rolą rodziców w tym zakresie jest stworzenie dzieciom przyjaznych, kreatywnych i bezpiecznych warunków zabawy. Bywa jednak, że dokonując codziennych, często pospiesznych wyborów, nie zastanawiamy się jakiej jakości i trwałości są zabawki, które kupujemy własnym dzieciom… Kupując zabawkę powinniśmy mieć przede wszystkim pewność, że jest ona bezpieczna, trwała i rozwijająca. Bez wątpienia takie właśnie są zabawki drewniane produkowane w Europie.

Wybierając zabawki drewniane europejskich producentów możemy mieć pewność, że są to produkty najwyższej jakości, rygorystycznie spełniające normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Najczęściej malowane ekologicznymi farbami na bazie wody lub wykończone naturalnymi woskami i olejami, są w pełni bezpieczne dla dzieci.
Największe w Europie tradycje w produkcji zabawek z drewna mają Niemcy, a także Francja i Polska. Powstające w Europie zabawki drewniane to w dużej mierze tradycyjne, oparte na klasycznych wzorach, proste w formie zabawki.

Duża część europejskich producentów zabawek drewnianych, to niewielkie, często rodzinne manufaktury. Niemasowa i ściśle kontrolowana produkcja sprawia, że otrzymujemy wysokiej jakości, selektywny produkt o niepowtarzalnym wzornictwie.
Ceny zabawek produkowanych w Europie są znacznie wyższe od produktów pochodzących z Chin. Wysoka cena gwarantuje jednak jakość, trwałość i bezpieczeństwo produktu. Pamiętajmy także, że kupując zabawki drewniane pochodzące z Europy wspieramy producentów szanujących środowisko naturalne, ludzką pracę i własność intelektualną.