Czyszczenie mebli przede wszystkim powinno być wykonywane regularnie. To nie jest trudne jeśli masz meble z łatwego czyszczenia powierzchni i mamy kilka drobiazgów, które stoją na szczycie. Jednakże, jeżeli jesteśmy w posiadaniu niezwykłego czyszczenia i pielęgnacji mebli może być duży problemem.

Meble powlekane myjkę nasączone wodą i mydłem, detergentów do naczyń lub amoniaku, płynem, z otrębami i wody, dokładnie spłukać i natychmiast wytrzeć do sucha. Do mycia można również użyć roztworu sporządzonego z 200 m denaturatem i kilkoma kroplami próżni amoniaku. Drewno woskowane i woskowania, a gdy całkowicie sucha – polski. Naturalne drewno przetrzeć miękką szmatką wzdłuż słojów; kilka razy w roku, przetrzyj nadtlenek wodoru 24-procentowy, a nie przyciemniony. kozica Ash ściereczka zwilżona wodą i dobrze wyciśniętą, a następnie wytrzeć do sucha natychmiast.

Do czyszczenia używać orzech oleju, pozostawić, aż wsiąknie, a następnie zmyć. Na lśniącej hebanu i drewna tekowego, używać oleju lnianym, pozostawić, aż się wchłania, a następnie wypolerować miękką szmatką. Trudno dotrzeć do miejsca smarować używając pędzelka. Politurę przemyć wodą z mydłem i odtłuścić, pocierając połowy cytryny, a następnie spłukać i wytrzeć do sucha. Aby nabłyszczyć powierzchnię, przetrzeć roztworem wody z dodatkiem dwóch lub trzech łyżek amoniaku i kilkoma kroplami przygotowania do czyszczenia szkła i starannie wytrzeć suchą szmatką.