Kupowanie torebki to nie byle jaki zakup. Panie zwykle przygotowują się do tego długo, zupełnie jak panowie do kupna samochodu. Mężczyźni często nie rozumieją, jak można godzinami przeglądać katalogi z torebkami i zastanawiać się, z jaką będzie mi najlepiej. Tak naprawdę jednak torebki damskie to dużo więcej niż zwykłe dodatki do stroju. Wybór musi być starannie przemyślany pod wieloma względami. Czym kierować się przy wyborze torebki? Na pewno jej wielkością i funkcjonalnością.

Przyszła właścicielka musi sobie odpowiedzieć na pytanie: do czego jej będzie dana torebka służyć? Torebki damskie można nosić na wiele sposobów. Wiele kobiet woli wieszać je na ramieniu. Jest to wygodne i praktyczne, ponieważ mamy wolne ręce, na przykład do trzymania dziecka czy noszenia zakupów. Inne panie cenią sobie możliwość noszenia torebki w dłoni.
Chwyt jest pewniejszy, wygląda to również bardzo elegancko. Inne panie preferują przewieszanie torby przez ramię, na ukos. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, ale niezbyt sprawdza się w przypadku strojów eleganckich. Taka metoda przywodzi na myśl raczej sportowy styl. Nie można zapomnieć też o wyglądzie takiej torby. Jej estetyka jest ważnym kryterium przy wyborze konkretnego modelu.
Torebki damskie są naprawdę różne. Jedne są skromne, jeszcze inne bardziej ozdobne. Wygląd torebki zależy od tego, na jaką okazje i do jakiego stroju ma być ona dopasowana. Jedne sprawdzają się w pracy, zwłaszcza te proste, a inne, te bardziej oryginalne można zabrać na imprezę czy do klubu.