Każdy czasem ma gorszy nastrój

Każdy człowiek od czasu do czasu cierpi na obniżenie nastroju. Są to trudne chwile, w których niełatwo jest żyć. Jak poprawić nastrój? Sposobów jest całe mnóstwo: niektórym osobom, szczególnie paniom, nastrój poprawiają zakupy. Nowa torebka, nowe buty, elegancki płaszczyk i już nastrój jest znacznie lepszy. Gdy pieniędzy w kieszeni niewiele, wtedy można kupić nową książkę, lakier do paznokci czy nawet kolorową gazetkę do czytania. Nie zawsze trzeba wydawać pieniądze, aby poprawić nastrój. Czasami rozmowa z przyjaciółką, wspólna kawa ze znajomymi, długi spacer lub obejrzenie ulubionego filmu w telewizji znakomicie poprawią nastrój. Literatura, szczególnie ta wysokich lotów, czyli pisana w pięknej formie i bogata w treści, pozwala uzyskać dobry nastrój. Zatopienie się w świat fikcyjnych bohaterów jest jak najbardziej pożądane. Jeśli mamy pewne fundusze, wówczas możemy zatroszczyć się o remont – nawet niewielkie odświeżenie zamieszkiwanych pomieszczeń pozwala poprawić nastrój.

shutterstock_247460536

Ćwicz i wyzwól endorfiny

Psychologowie polecają ćwiczenia fizyczne, wycieczki, spacery, dotlenienie organizmu. Wszystkie te działania wyzwalają endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Im więcej endorfin, tym więcej radości w każdym człowieku.

Część osób lubi poprawić sobie nastrój jedzeniem, szczególnie słodyczami. Jednak w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność – za dużo słodyczy oznacza dodatkowe kilogramy, a nie jest to bynajmniej polecane rozwiązanie. Zachęcamy jednak do aktywności fizycznej, a nie objadania się podczas oglądania telewizji. Zrównoważone życie pozwala odzyskać dobry nastrój i odbudować dobrą formę fizyczną.