Nowe technologie zdobywają świat, a ich nieprzeciętnie szybki progres pozwala nam na coraz szybsze życie. Mechanika wkrada się już do niemal każdej sfery naszego życia, zarówno osobistego jak i pracowniczego dlatego trudno jest się nam oderwać od dobrodziejstw, z jakimi codziennie obcujemy. Od bardzo młodych lat kiedy dostajemy od swoich rodziców swój oczekiwany zegarek z logiem Casio zapoznawani jesteśmy z elektroniką i adoptujemy ją do swojego świata.

Dzięki postępowi najnowszych technologii cały czas możemy spostrzegać nowatorskie ścieżki rozrywki czy sposoby na budowanie i rozwijanie swojego własnego interesu. Wystarczy spojrzeć na to jak zmienił się rynek pracy kiedy upowszechniony został dostęp do sieci internetowej. wynikiem tego wynalazku stało się powstanie nowych agencji reklamowych czy interaktywnych, które opierają swoje działania kompletnie albo w dużej dozie na użytkowaniu tego nowego medium.

Nowe technologie to także stała konkurencja ogromnych przedsiębiorstw i koncernów, które ścigając się w sporządzaniu przyrządów i urządzeń dostarczają nam wiele wciągających i użytecznych wynalazków, tak jak napomknięta już firma Casio, która zaczynała od tworzenia urządzeń liczących, następnie zegarków, a dziś logo zakładu można znaleźć także na aparatach fotograficznych, ekwipunku muzycznym czy wielu innych maszynach przeznaczonych dla domu czy biura.
Patrząc na czas progresu technologicznego, które narzucone pozostało w dwudziestym i dwudziestym pierwszym wieku ciężko jest sobie wyobrazić, co czeka nas w bliskiej przyszłości i jakimi oryginalnymi pomysłami zdziwią nas kompanie elektroniczne.