Zakup myszy to nie bagatela

Zakup dobrej myszy do komputera wcale nie jest bagatelą. Dobra, poręczna, lekka myszka poprawia komfort korzystania z komputera. I nie piszemy tutaj o obudowie myszki, lecz jej walorach użytkowych. Myszy na rynku jest sporo, można kupić małą myszkę chińskiej produkcji, która posłuży nam przez miesiąc lub dwa, a można też kupić myszkę markową, działającą nawet przez kilka lat. Konsument samodzielnie decyduje jaka myszka komputerowa będzie dla niego najlepsza.

Rodzajów myszek jest kilka

Myszki kulkowe, czyli mechaniczne, poruszane są za pomocą małej kulki okrytej gumą. Mysz optyczna poruszana jest dzięki sygnałowi świetlnemu. Myszy optyczne dzielą się na diodowe, laserowe oraz wertykalne. Takie myszki są nowoczesne i dobrze działają, umożliwiając sprawną obsługę komputera. Mysz powietrzna jest kombinacją myszy i pilota. Można ją położyć na powierzchni, można poruszać nią w powietrzu. Taka mysz jest idealna do użytkowania tam, gdzie jest mało miejsca i nie można położyć myszki. Myszki składane przydają się podczas seminariów oraz konferencji – takie myszki są małe, lekkie i bardzo poręczne. Dostępne są też myszki z kablem, radiowe oraz na podczerwień. Rodzajów myszek jest sporo, nie każde są tak samo dostępne, nie wszystkie przydają się przeciętnemu użytkownikowi. Myszki są nowym urządzeniem, na rynku pojawiły się w 1981 roku, ale są chętnie kupowane oraz używane.

Ile kosztują myszki?

Myszki komputerowe mają bardzo zróżnicowane ceny – kosztują od 10 do nawet 150 złotych za sztukę. Najtańsze myszki są niemalże jednorazówkami, psują się po dwóch-trzech miesiącach. Laptopy i netbooki mają często myszki wbudowane w klawiaturę. Małe, ale niezbyt poręczne do stosowania.