Randkowanie online może być zabawne i dawać wiele możliwości. Jego celem jest doprowadzenie do związku dwóch osób. Randki online tworzą mosty między ludźmi, pozwalają mieć nadzieję i marzenia, sprawiają, że życie nabiera sensu. Jednak trzeba zachować rozwagę i ostrożność, dobrze poznać drugą osobę, z którą wiąże się przyszłość. Najpierw jednak należy odbyć podróż w głąb siebie, poznać siebie i własne potrzeby, bo nie zawsze są one w pełni uświadomione.

 

Randki online w serwisach anonsowych typu DateZone są nieustannym procesem i wymagającym systematyczności. Założenie profilu, wypełnienie go treścią i dodanie zdjęć to dopiero początek randkowej drogi. To nie tylko wymiana informacji i słów. Randkowanie wymaga cierpliwości. Randkowicz powinien zadać sobie kilka pytań:

 
Po pierwsze, czego szukam w mężczyźnie/kobiecie? Jakie cechy charakteru i wyznawane wartości są dla mnie ważne? Poczucie humoru, uczciwość, lojalność – może te cechy są ważne?

 
Po drugie, jaki powinien być udany związek? O to zapytaj siebie i potencjalnego partnera?

 
Po trzecie, co sądzisz o serwisach randkowych? Czy wierzysz im, czy rejestrujesz się na wszelki wypadek? Może to tylko rodzaj zabawy, bez wiary w możliwość nawiązania poważnej relacji?

 
Po czwarte, czy Twoja ostatnia relacja była porażką? Czy winisz siebie za jej rozpad i dlaczego tak postępujesz? Poczucie winy może być blokadą i powodować problemy w budowaniu nowych związków.

 
Zadanie takich pytań jest ważne, ponieważ buduje fundament pod związek. Komunikacja między osobami jest ważna, ale uczciwość wobec siebie i własnych wartości oraz potrzeb jest najważniejsza. Pytania pozwalają racjonalizować i pozbywać się wątpliwości. Wytyczają drogę do sukcesu w życiu prywatnym.