W jakich regionach Polski zabytki techniki stają się główną atrakcją? Dla wielu miłośników tego typu obiektów najważniejszym kierunkiem wycieczki stanie się Górny Śląsk. To właśnie ta część kraju jest najmocniej kojarzona z ciężkim przemysłem, o którym przypominają m. in. wspaniałe zabytki techniki. Warto jednak pamiętać, że z industrialnymi atrakcjami można się spotkać również na terenie Mazowsza. Co warto zobaczyć w trakcie industrialnej wycieczki po tej części kraju? Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Wbrew pozorom Mazowsze to kraina niezwykle atrakcyjna dla wszystkich miłośników techniki oraz związanych z przemysłem pamiątek. W gronie najważniejszych atrakcji tego typu znajdują się Otrębusy. Będą one wspaniałym celem wycieczki dla każdego miłośnika motoryzacji. Dlaczego? Bo tutejsze Muzeum Motoryzacji i Techniki jest jedną z najciekawszych placówek muzealnych, które postawiły na zabytki techniki i obiekty z nimi związane.

Nie lada gratką jest też muzeum w Sochaczewie, w którym główną atrakcją są zabytkowe kolejki wąskotorowe. Osada fabryczna w Żyrardowie to kolejny punkt na trasie industrialnej wycieczki po Mazowszu, którego nie można pominąć. Dodatkową atrakcja dla turystów zafascynowanych i historią, i techniką, może się okazać Pruszków i znajdujące się na jego terenie Muzeum Starożytnego Hutnictwa. Takie atrakcje turystyczne sprawiają, że Mazowsze staje się regionem bardzo atrakcyjnym dla turystów oraz coraz częściej wybieranym celem krajoznawczych wypraw.