Wraz z poprawą sytuacji materialnej Polaków naturalnym jest ich oczywisty zrost wydatków. Polacy coraz częściej posiadają swoje hobby, zainteresowania, które nie rzadko mogą być bardzo kosztowne. Jednym z zainteresowań, na które należy przeznaczyć niemałą cześć zarobków są militaria oraz Air Soft Gun. Zainteresowanie ASG przyszło do naszego kraju z Ameryki Północnej na przełomie XX i XXI wieku.
Air Soft Gun, w skrócie ASG, to repliki broni palnej w skali 1:1, lub 1:3 strzelające najczęściej plastikowymi kulkami o wielkości najczęściej 6, lub 8 mm. Cała zabawa polega przykładowo na tym, iż 2 zespoły mają za zadanie trafienie przeciwnika taką kulką wystrzeloną z broni ASG. Zabawa ta zazwyczaj odbywa się w różnych starych budynkach czy też magazynach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by uprawiać ASG również na otwartych terenach.

Aby jeszcze bardziej upodobnić się do prawdziwych żołnierzy, każdy z uczestników takich imprez ubrany jest w ubiór wojskowy. Takie ubrania wojskowe można kupić praktycznie w każdym sklepie militarnym. W ofercie możemy znaleźć na przykład spodnie wojskowe, peleryny, pasy, spodenki BDU a nawet bieliznę. Na polskim rynku dominują ubrania wojskowe wyprodukowane przez firmę Helikon. Cechują się one solidnością wykonania, a także przystępnym stosunkiem jakości do ceny.
Jak widać każdy z Nas może przy nie wielkim koszcie być jak prawdziwy żołnierz i poczuć ten klimat. Kto jeszcze nie próbował tego elementu rozrywki to serdecznie go zachęcam do spróbowania. Na pewno nie pożałuje.