Ten piękny kurort ma się czym pochwalić, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Muszyna, jedno z najpiękniejszych uzdrowisk nad Popradem, to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego z nas. Dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość? Powodów jest wiele.

Piękno Beskidu Sadeckiego, korzystny klimat oraz dostęp do leczniczych wód to wielkie walory, dzięki którym turystyka na terenie Muszyny ma się doskonale. Warto też pamiętać, że uzdrowisko to może się pochwalić rewelacyjnym zagospodarowaniem, zatem każdy z nas bez większych problemów znajdzie tu tanie noclegi dla siebie i swej rodziny. Warto jednocześnie podkreślić, że Muszyna to ciekawe i zróżnicowane atrakcje, dzięki czemu każdy spędzi tu czas w ciekawy sposób. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym kurorcie?

W gronie tych atrakcji, z których Muszyna może być wyjątkowo dumna, znajduje się kościół parafialny św. Józefa. W jego wnętrzu można ujrzeć wiele cennych zabytków sakralnych, przy czym największym zainteresowaniem turystów cieszy się gotycka figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Turyści chętnie spędzają też czas na muszyńskim rynku, który może się pochwalić zabytkowymi kamieniczkami oraz pięknymi kapliczkami.

Miłośników historii zachwycą z kolei wycieczki po wzgórzu Baszta, na terenie którego można dostrzec pozostałości dawnego grodziska oraz ruiny zamku, wznoszonego jeszcze w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż z zamkowych murów roztacza się przepiękny widok i na Muszynę, i na dolinę Popradu – najważniejszej rzeki przepływającej przez Beskid Sądecki.