Jeśli stanąłeś właśnie przed zadaniem napisania pracy dyplomowej, to na pewno zastanawiasz się od czego zacząć i jak w ogóle zabrać się za pisanie. W sieci znajduje się wiele różnych poradników dotyczących pisania prac magisterskich i licencjackich. Warto z nich skorzystać. Poradniki jednak nie pomogą, gdy nie masz czasu na bieganie po bibliotekach i ślęczenie nad stertą książek. Rzetelne pisanie pracy, które wymaga przeczytania obszernej literatury, zapoznania się z bieżącymi trendami i zagadnieniami w opisywanym temacie, zabiera sporo czasu.

Gdyby podsumować cały ten proces pisania, to wynosi on średnio pół roku- czyli tyle czasu, ile przewiduje uczelnia. Co jednak, gdy część tego czasu musisz poświecić na pracę zawodową lub inne obowiązki rodzinne? W sieci znajdują się setki, jeśli nie tysiące ofert firm i osób prywatnych piszących prace magisterskie i licencjackie. Czy to jednak dobry pomysł? Samo zlecenie napisania pracy nie jest nielegalne. Inaczej jednak jest już gdy podpiszemy się pod taką pracą dyplomową jako jej autor/autorka. Takie zachowanie oprócz przykrych konsekwencji prawnych może doprowadzić w trakcie obrony do katastrofy, bo skąd będziemy wiedzieć, że osoba, której zleciliśmy napisanie pracy dyplomowej wykonała to uczciwie? Sam proces pisania pracy- gdy już się przebrnie przez zdobywanie niezbędnej literatury i wiedzy, budowę planu pracy, itd.- wynosi przynajmniej 1 miesiąc. Natomiast w internecie znaleźć można mnóstwo propozycji „napisania” pracy w tydzień, nawet magisterskiej!

Czy to możliwe? Oczywiście, że nie. Z góry wiadomo, że takie oferty są nierealne i nieuczciwe. Niemożliwe jest stworzenie wartościowej, unikalnej pracy licencjackiej, a co więcej pracy magisterskiej zaledwie w 7 dni. Takie oferty należy od razu odrzucić i uznać za niewarte naszej uwagi, ponieważ tego typu „pisanie” prac polega po prostu na kopiowaniu i przerabianiu innych- wcześniej już napisanych i obronionych prac. Zdaje się, że nie trzeba w tym miejscu nadmieniać z jakimi konsekwencjami wiąże się oddanie takiej rzekomo unikalnej pracy na uczelni. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym momencie zakup gotowego wzoru pracy. Jest to praca już napisana i obroniona. Największy serwis w sieci, który oferuje takie gotowe prace magisterskie i licencjackie. Dzięki temu serwisowi możemy mieć pewność, że wybrana przez nas praca będzie merytorycznie dobra.

Dlaczego? Ponieważ przeszła już przez szereg poprawek i została zaakceptowana przez promotora i recenzenta do obrony. Oczywiście nie chodzi o oddanie takiej pracy magisterskiej lub licencjackiej jako własnej, bo to byłoby niezgodne z prawem. Taką gotową pracę należy potraktować jako pracę przykładową, na podstawie której o wiele łatwiej będzie nam stworzyć własną autorską pracę dyplomową. Informację o tym, jak napisać własną pracę, aby nie popełnić plagiatu. Reasumując… Kupując gotowy wzór- przykładową pracę, można maksymalnie skrócić czas potrzebny na napisanie swojej własnej pracy i jednocześnie spokojnie iść na obronę nie bojąc się, że ktoś posądzi nas o plagiat.