Panele podłogowe nie muszą być wcale drogie

Ceny paneli podłogowych należą do zróżnicowanych. Można kupić metr paneli podłogowych już za niespełna 30 złotych, a można nawet 60 złotych. Wszystko zależy od jakości i firmy produkującej to popularne tworzywo podłogowe. Panele produkowane są np. z dębu, ale mogą też być sztuczne. Panele wysokiej jakości cechują się trwałością, elegancją i solidnością wykonania. Firma Egger Laneo produkuje panele z buka, dębu, orzecha. Ich kolory są zróżnicowane, wahają się od beżu poprzez jasne brązy, szarości aż do czerni. Są drogie, bo kosztują aż 129 zł za metr kwadratowy, ale ich jakość i trwałość należą do najwyższych. Warte są tej ceny, poza tym posłużą nam dość długo, a to oznacza rzadkie remonty i oszczędność. Zgodnie z maksymą – osób niezamożnych nie stać na oszczędzanie na panelach ani na żadnych innych produktach czy urządzeniach. Jakość w długofalowej perspektywie opłaca się.

Panele podłogowe do łazienki

Podłoga w łazience musi być odporna na działanie wilgoci. Dlatego do łazienki najlepiej nadają się panele laminowane. Mają one impregnowane krawędzie dzięki czemu woda nie wnika w szpary między panelami. Można je kłaść także na ogrzewanie podłogowe. Panele laminowane mają bogatą gamę wzorów, np. wyglądają jak przetarty metal, mogą mieć wzory, np. kropki, paski, kwadraty. Mają specjalną warstwę antypoślizgową, dzięki czemu nie złamiemy sobie nogi na mokrej podłodze. Często mają także podłogę antystatyczną i dzięki temu nie brudzą się tak łatwo i nie kurzą. Takie panele montuje się w specjalny sposób, nie używając kleju, co redukuje szpary między panelami.Wzornictwo paneli laminowanych jest klasyczne, eleganckie lub nowoczesne, ekstrawaganckie. Podłoga łazienki wyłożona takimi panelami zyskuje na ciepłym wizerunku i niezwykłej elegancji. Jeżeli połączymy takie panele z ogrzewaniem podłogowym i eleganckim wystrojem łazienki, czyli odpowiednią wanną, szafkami, dodatkami i ręcznikami, to zyskamy przytulną łazienkę, w której zechcemy bywać i spędzać wieczór w naszym małym, domowym spa.

Panele podłogowe do salonu

Panele podłogowe są eleganckie, trwałe, modne i popularne. Panele podłogowe w salonie nadadzą elegancję wnętrzu. Są odporne na odkształcenie, odbarwienie, plamy, wysoką temperaturę i ścieranie. Połączone z eleganckimi meblami, firanami i zasłonami stworzą eleganckie wnętrze. W salonie najlepiej sprawdzą się panele klasyczne, z buku, dębu lub orzecha. We wszelkich odcieniach brązu lub szarości. Eleganckie panele dodadzą ciepła wnętrzu i będą łatwe do odkurzania i mycia. Mogą to być panele klas AC3 i AC4 . Jeśli chcemy mieć panele w salonie odporne na ścieranie, to kupmy panele AC5 lub AC6. W ofercie firm internetowych znajdziemy znakomite panele do naszych salonów, wystarczy poczynić rozeznanie, kupić, położyć i używać. Panele przewyższają jakością, elegancją i wyglądem wykładziny dywanowe, dywany oraz inne tworzywa podłogowe. Są ponadczasowe i piękne. Podłoga z paneli będzie cieszyła nas latami, a jej parametry jakościowe sprawią, że nigdy nie będziemy narzekać ani chcieć zmienić jej na inną.

Panele podłogowe do biura

Panele są popularne nie tylko w mieszkaniach, ale także znakomicie nadają się do wykończenia biura. Panele są modne, eleganckie, trwałe i ekologiczne, ponieważ do ich położenia nie używa się już szkodliwych klejów. Są funkcjonalne, trwałe w użytkowaniu, modne i wygodne. Godne polecenia do domu i biura. Łatwo utrzymać je w czystości. Są odporne na ścieranie, plamy, oddziaływanie promieni słonecznych oraz uszkodzenie ostrymi przedmiotami – np. nożyczkami, które na nie upadną lub obcasami damskich szpilek. Mają liczne zalety i do tego są oferowane w przystępnych cenach, bogatych wzorach, eleganckich kolorach. Mogą łudząco przypominać naturalne drewno, mogą mieć warstwę antybakteryjną lub antystatyczną. Panele w niewielkim biurze można położyć w jeden dzień, a efekt podziwiać będą wszyscy klienci naszego biura. Zyskamy na prestiżu, elegancji i czystości, a także będziemy ekologiczni. Cóż cenniejszego? Biuro ozdobione panelami zyska piękną, elegancką, długotrwałą, wysokiej jakości podłogę, której kurz się nie ima.

Panele podłogowe do pokoju dziecięcego

Panele podłogowe to wymarzona podłoga do pokoju dla dzieci. Trwała, odporna, ciepła, ładna i nie gromadząca kurzu tak, jak dywany czy wykładziny dywanowe. Można wybrać panele we wzory dostosowane do pokoju dla dziecka. Powinny to być panele z miękkiego drewna, a na nie położony dywanik, który zabezpieczy podłogę przed rysami, plamami, a dziecko uchroni przed katarem od zimnej podłogi. Poza tym, gdy dywanik się znudzi, to wystarczy go wyrzucić i położyć na podłodze nowy dywanik. Takie rozwiązanie jest proste, funkcjonalne, użyteczne i niedrogie. Panele Young są to specjalne panele przeznaczone do dziecięcego pokoju, wesołe, funkcjonalne i spełniające wysokie wymagania klientów. Warstwy wierzchnie paneli Young są odpowiednie dla dzieci, pokryte przyjazną, ekologiczną powłoką. Można wybrać wesołe kolory, takie jak zieleń czy błękit. Firma Classen wyprodukowała panele z Hello Kitty i Hello Kids. Panele laminowane lepiej stosować w innych pomieszczeniach, a nie w dziecięcym pokoju. Ja optuję za kolorowymi, wesołymi panelami, a w razie potrzeby za dywanikiem umieszczonym na środku pokoju.

Panele podłogowe dobrej jakości

Panele podłogowe dobrej jakości sprzedaje coraz więcej firm. Najlepsze są panele o grubości 8 mm i więcej, mogą być o grubości 7 mm (ostatecznie), ponieważ takie panele posłużą nam dłużej. Poniżej takiej grubości można paneli nie kupować. Istnieje sześć klas przeznaczenia podłogi. Warto używać w mieszkaniu podłóg od AC3 do AC5. Podłogę AC2 kładziemy w sypialni. Warto układać podłogi w systemie Easy Connect, bez użycia kleju, ekologicznie. Panele laminowane nadające się do kuchni i łazienki kosztują od 14 do 100 złotych. Paneli podłogowych nie kupujemy bardzo często, dlatego warto wydać nieco więcej pieniędzy, bo jest to wieloletnia inwestycja.Większość paneli jest półmatowa. Jeśli chcemy mieć błyszczące panele, to nie wolno nabłyszczać paneli półmatowych, ponieważ w ten sposób tylko je zniszczymy. Paneli laminowanych nie wolno woskować. Nie moczymy paneli, bo nawet panele laminowane zniszczą się, gdy zostawimy wodę na powierzchni, piasek także jest dużym wrogiem paneli. A zatem nie oszczędzajmy na wydatkach, a wówczas jakość paneli będzie zadowalająca.