Jaki komputer wybrać?

Osoby pracujące poza domem potrzebują komputera przenośnego. Może to  być notebook, netbook lub tablet. Powinien być mały, ale z dużym monitorem. Lekki, bo przecież transportuje się go na duże odległości. Elegancki oraz cienki. Kompaktowy charakter takiego komputera jest jego znaczącą zaletą. Nadaje się do noszenia w damskiej torebce, teczce czy w plecaczku. Komputer jest narzędziem pracy dla milionów osób. Nie każdy może pracować w domu. Większość pracowników zabiera pracę do domu lub pracuje w domu w ramach tak zwanego home office, czyli dni na pracę w domu. Często zabiera komputer z pracy do domu, bo w nim ma wszelkie zasoby niezbędne do wykonywania obowiązków zawodowych.

Wybierając komputer powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jego rozmiary, wyposażenie, czyli oprogramowanie, serwis komputerowy oraz gwarancję. Na komputer powinna obowiązywać gwarancja na co najmniej 2 lata. Krótszą gwarancją nie ma co zawracać sobie głowy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Po komputer najlepiej wybrać się z osobą, która zna się na komputerach i wie na co zwracać uwagę przy ich zakupie. Laik może paść ofiarą oszustwa lub kupić sprzęt kiepskiej jakości. Nie jest to bynajmniej rekomendowane rozwiązanie.

Osoby pracujące wyłącznie w domu mogą mieć komputer stacjonarny, jednak laptop jest znakomitym urządzeniem i warto pokusić się o kupno takiego komputera. Laptop posłuży pięć-sześć lat, a osobom pracującym jego zakup zwróci się po miesiącu lub dwóch.

22