Polskie góry mają się czym pochwalić. Piękna przyroda, wspaniałe krajobrazy oraz ciekawa kultura – oto atrakcje, dzięki którym wycieczki w Beskidy stają się dla każdego z nas ciekawym doświadczeniem. Jedną z tych grup górskich, która cieszy się ogromnym powodzeniem, jest Beskid Śląski. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Beskid Śląski to piękna sceneria, a jednocześnie – rewelacyjne zagospodarowanie. Nie brak tu popularnych letnisk i kurortów, w których turyści mogą przez cały rok znaleźć noclegi w przystępnej cenie. W takich kurortach, jak Wisła, Ustroń czy Szczyrk, czekają też liczne atrakcje dla dużych i małych, kusi też gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych. Beskidy te są jednocześnie idealnym miejscem dla tych, którzy chcą się wybrać na narty. Stoki takich gór, jak Czantoria czy Skrzyczne, są przecież idealnymi punktami dla miłośników sportów zimowych.

Beskid Śląski to jednocześnie idealne miejsce dla tych, którzy planują piesze wycieczki górskie. Skrzyczne, Barania Góra, Czantoria i Równica – oto najpopularniejsze cele takich wypraw. Z Brennej można się też wybrać na Błatnią, z Bielska – na Szyndzielnię oraz na Klimczok. Wszystkie te szczyty przyciągają pięknymi widokami i klimatycznymi schroniskami górskimi, w których turyści mogą odpoczywać w wyjątkowej atmosferze. Efekt? Beskidy, a przede wszystkim Beskid Śląski, cieszą się wielką popularnością wśród turystów i od lat znajdują się na liście tych kierunków krajowych podróży, na które pasjonaci aktywnego wypoczynku stawiają najchętniej.