W dzisiejszych czasach, czasach niezwykłego i bardzo dynamicznego postępu technologicznego, inżynierowie i naukowcy wciąż zadziwiają nas coraz to ciekawszymi pomysłami, które usprawniają wykonywanie wielu usług budowlanych. Taką ogromną innowacją jest z pewnością skrócenie czasu budowy domów. Co ciekawe, czas ten nie skraca się o kilka, kilkanaście procent.

Krótszy czas budowy

W dzisiejszych czasach można wybudować dom już w trzy lub cztery miesiące. Technologią pozwalającą na takie wydatne skrócenie czasu wykonywania inwestycji są prefabrykaty. Jak łatwo się domyślić, są to w przenośni klocki, z których buduje się dom. Ich wykonanie wg określonych wzorców nie trwa długo. Ich wymiary są ściśle określane na etapie projektowania konkretnych budynków. Po ich wykonaniu transportuje się je na miejsce wykonywania inwestycji, a następnie po prostu składa.

Oszczędność środków finansowych

Wbrew pozorom, tak szybka inwestycja pozwala na zaoszczędzenie wielu środków finansowych. Krótszy czas pracy, to również niższa prowizja jaką my jako inwestorzy musimy zapłacić. Oczywiście taka technologia kosztuje, ale z pewnością różnice w kosztach pomiędzy klasycznie wybudowanym domem a domem z prefabrykatów na pewno nie są takie duże. Dzięki takiej rewolucji stworzone w ten sposób domy mogą znacznie szybciej otrzymać swego właściciela.

Zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstw

Nieruchomości, które zostały znacznie szybciej wyprodukowane, oznaczają też zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Jest to spowodowane tym, że relatywnie skraca się czas pomiędzy złożeniem zamówienia a spłatą całości zobowiązania. Pieniądze należne za daną usługę nie są więc tak długo zamrożone i z należności długoterminowych przechodzą w należności krótkoterminowe. Wykonywane w tej technologii nieruchomości są też dużo bardziej konkurencyjne od tradycyjnych odpowiedników. Oczywiście nie tylko ta technologia jest innowacyjna na naszym polskim rynku nieruchomości.

Nowoczesne instalacje rekuperacyjne

Coraz częściej domy i mieszkania są wyposażane w nowoczesne instalacje rekuperacyjne. Instalacje te pozwalają na znacznie lepszą oszczędność energii używanej do ogrzewania wnętrz, co również jest bardzo pożądaną opcją wśród klientów. Warto chociażby powiedzieć, że ceny paliw tak płynnych jak i stałych wciąż rosną, przez co domy z instalacjami oszczędzającymi ciepło są teraz w cenie. Jak więc widać, rynek nieruchomości ma się w miarę dobrze również dzięki takowym innowacjom technicznym. Co prawda są to tylko dwa przykłady takich rewolucji w budownictwie, jednak dzięki min. takim rewolucjom nasz rynek usług budowlanych i nieruchomości wciąż jeszcze ma przed sobą dobre perspektywy na kolejne lata.

Nowe rozwiązania w budownictwie

Producenci domów wiedzą, że aby przebić się w dzisiejszych czasach na rynku nieruchomości muszą inwestować w najnowsze technologie. Jeśli bowiem nie będą mieli oni niczego do zaoferowania swoich i tak nieczęstym klientom, to z pewnością ich działalność szybko się zakończy. Warto więc inwestować w nowe rozwiązania w budownictwie. Można w tym celu dofinansować badania niektórych polskich ośrodków badawczych i uczelni, dzięki czemu powstanie szansa na polepszenie konkurencyjności naszych materiałów i usług budowlanych.