Znacznie częściej z komputerów korzystają mężczyźni niż kobiety, choć ogólnie samo rozłożenie użytkowników nie ma jakiś drastycznych podziałów. O wiele większa liczba panów zna bardziej zaawansowane opcje związane z informatyką. W końcu zawód informatyka jednoznacznie kojarzy się z męską pracą, choć niekiedy może spotkać w tym fachu kobietę. Nie mniej jednak tworzenie stron WWW jest przede wszystkim zawodem dla mężczyzn. Jak wszędzie i tu mogą się zdarzyć wyjątki, ale ich ilości jest bardzo mała, dlatego panie są jedynie odłamkiem ogólnej liczby webmasterów. Nie można jednak powiedzieć, że kobiety nie umieją się uczyć, aby poznać tajniki tego zawodu, lecz zwyczajnie nie jest to w ich guście. Co prawda tworzenie stron WWW to nie samo kodowanie, lecz również projektowanie grafiki komputerowej i tutaj przedstawicielki płci pięknej są nieco liczniejszą grupą, ale nadal prym wiodą mężczyźni. Panie najczęściej korzystają z komputera w celach rozrywkowych lub aby zdobyć jakieś informacje, w przypadku trudniejszych problemów raczej odpuszczają.

Zawód informatyka w jakim niebywale ważną kwestię jest tworzenie stron WWW praktycznie od zawsze jest zarezerwowany dla mężczyzn. To oczywiście nie jedyna forma zarobku dedykowana dla panów. Oprócz tego kluczową grupę stanowi on w branży policjantów, ochroniarzy, kierowców, górników i innych. Kobiety są tam rzadkością, ale raczej nikt nie wyklucza zatrudnienia przedstawicielki płci pięknej. Dzięki temu można trochę ubarwić przedsiębiorstwo w którym pracują sami mężczyźni. Panowie, szczególnie Ci wykształceni uznawani są za umysły ścisłe. Oczywiście takich osób nie brakuje wśród kobiet, ale procentowo jest ich jednak mniej. Tworzenie stron WWW bardzo mocno związane jest z liczbami i matematyką, choć podczas kodowania nie używa się cyfr, lecz ciąg liter. Tutaj przydaje się ścisły umysł, aby to szybko zrozumieć i zapamiętać.

Co prawda w ostatnich czasach kobiety rozpoczęły coraz silniejszą ekspansję na uważane za męskie zawody. To dobrze, że rozwijają się w takich kierunkach, bo nikomu nie można zabronić tego czego lubi. O wiele lepiej, jeżeli ktoś pracuje i wykonuje czynności, które lubi, niż robi je jedynie, dlatego, że tak każe mu pracodawca. Już teraz widać pewien progres wśród liczby kobiet zajmujących się robieniem witryn internetowych, a czasem będzie się on zwiększał. Dzisiejsze kobiety mają o wiele łatwiej niż te mające marzenia o zostaniu webmasterem jeszcze kilka lat temu. Kobiety są bardzo często daleko od najnowszych rozwiązań w dziedzinie komputerów i nie wnikają w techniczne rozwiązania jakimi jest z pewnością tworzenie stron WWW. Większość kobiet to jednak nie umysły ścisłe – panie znacznie lepiej odnajdą się w innych zawodach związanych z kontaktem z ludźmi lub sprawami artystycznymi.

Zapamiętanie tysięcy różnego rodzaju sformułowań, które zna każdy profesjonalny webmaster wymaga sporego czasu i zaangażowania. Dodatkowo sama nauka trudnych ciągów znaków nie jest najłatwiejsza i nie każdy da sobie z tym radę. Tworzenie stron WWW to naprawdę trudne zadanie i Ci którzy opanowali to do perfekcji na pewno znajdą dobrze płatną pracę.

Panie, które znacznie częściej mają rozwiniętą duszę artystyczną niż umysł ścisły lepiej odnalazłyby się w dziedzinie grafiki komputerowej, ale tam sam świetny pomysł nie jest wszystkim. Trzeba jeszcze umieć wymyśloną wizję z głowy przenieść do programu graficznego, a następnie do pliku. W tej branży również panom może być trudno, bo poznanie i opanowanie wszystkich możliwości największych programów do grafiki jest niezmiernie trudne.