Vaduz jest jednym z ciekawszych miast w Europie, a jego atrakcje turystyczne mogą oczarować każdego. Kto planuje wycieczki do tak ciekawego kraju, jakim jest Liechtenstein, ten koniecznie powinien znaleźć czas na lepsze poznanie tego miasta. Jakie atrakcje turystyczne są tu szczególnie polecane przez biura podróży? Jakim zabytkom warto przyjrzeć się dokładniej podczas wizyty w tym mieście?

Vaduz to miasto wyjątkowe, a położenie w pobliżu granicy ze Szwajcarią jest jednym z tych czynników, które zapewniły mu znaczną popularność. Dziś coraz chętniej zaglądają tu wycieczki, których organizatorami są znane biura podróży, a wspaniałe atrakcje sprawiają, że o mieście tym mówi się w kręgach turystycznych coraz więcej. To miasto położone nad Renem, może oczarować piękną okolicą oraz rewelacyjnym zagospodarowaniem.

To miasto idealne dla miłośników zabytków oraz dla tych, dla których bardzo ważna kwestią jest możliwość spędzania czasu w kulturalny sposób. Na miłośników historii czeka tu wspaniały zamek książęcy, którego historia sięga XII wieku. Kolejnym skarbem, którego w czasie wycieczki po Vaduz nie można pominąć, jest Czerwony Dom. Jego fasada stała się jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek na terenie nie tylko miasta, ale i całego księstwa.

Bez wątpienia jest to zabytek, którego zwiedzenie jest obowiązkowym punktem w programie poznawania miasta. Wspaniały ratusz oraz kościół św. Floriana z lat 60. XIX stulecia to kolejne atrakcje turystyczne, którym warto przyjrzeć się dokładniej. Biura podróży chętnie uwzględniają w swych ofertach takie możliwości spędzania czasu, jakimi są wizyty w galeriach malarstwa oraz muzeach. Do najważniejszych atrakcji w tej kategorii zalicza się Muzeum Znaczków Pocztowych, choć i pozostałe placówki mogą się pochwalić niezwykłymi zbiorami.