W jaki sposób małe, czarne kropki znajdują się na ludzkiej skórze?

Każdy z nas zna te małe, czarno-żółte kropki, które pojawiają się czasem na ciele człowieka. Zazwyczaj widoczne są na brodzie, nosie lub czole, ponieważ te strefy są pokryte warstewką tłuszczu.Wągry mają drugą nazwę: zaskórniki i dźwięk tego słowa niejedną osobę przyprawia o mocniejsze bicie serca. Jest to objaw lęku, a nie pozytywnych uczuć. Wągry mamy wszyscy, ale u niektórych osób są one zdecydowanie bardziej widoczne.
Wągry tworzone są poprzez zatkanie porów sebum, czyli substancją wydostającą się z gruczołów łojowych. Sebum zbiera się u ujścia porów, tworząc tam zaskórniki. Czasem zła dieta lub niski poziom higieny przyczyniają się do powstania zaskórników oraz utrapień wielu osób. Dbałość o skórę pomaga ograniczyć łojotok oraz pozwala zlikwidować nieestetyczne wągry.
Wągry rozsiane na całej skórze, bardzo widoczne, są prawdziwą zmorą. Szczególnie nastolatki w okresie dojrzewania zmagają się z nadmierną ilością wągrów, ale w ich wieku jest to najczęściej przejściowe. Jednak osoby starsze czasem także cierpią na wągry. Im bardziej tłusta cera, tym prawdopodobieństwo powstania wągrów jest większe.Wągry są pierwszym etapem trądziku, dlatego trzeba zwalczać je od początku. Najgorsze, do czego może dojść, to rozsianie trądziku po całej twarzy.
Aby ograniczyć wągry i pozbyć się kłopotliwych krostek warto myć twarz specjalnym mydłem, osuszać ją oraz stosować odpowiednie peelingi poprawiające kondycję cery. Kluczem do sukcesu jest systematyczność takich zabiegów. Jeśli regularnie oczyszczamy cerę, dbając o jej czystość i odtłuszczenie, wówczas szybciej zwalczymy zaskórniki.

Czy wągry muszą szpecić czas

Jak się pozbyć wągrów? Wiele osób zadaje sobie tego rodzaju pytanie. Na pewno nie wolno wyciskać wągrów, ponieważ w ten sposób rozpowszechnia się wydzielinę. Wyciskanie tłuszczu, wydzieliny łojowej, może być bardzo szkodliwe i powoduje sianie trądziku po całej twarzy, a w najgorszych przypadkach powstanie ropowicy. Można wcisnąć ropę do naczyń żylnych i pojawia się nawet ropniak mózgu. Każdy z nas wycisnął sobie wągry, czyli zaskórniki, ale jest to najgorszy z możliwych sposobów. Można stworzyć sobie rodzaj domowego spa i efektywnie pozbyć się wągrów. Jak to zrobić? Wystarczy wczytać się dokładnie w porady, obejrzeć filmiki w internecie i wypróbować sposoby. Łyżeczkę sody można wymieszać z łyżeczką wody gazowanej i nałożyć taką papkę na obszary pełne wągrów. Po 20 minutach maseczki można się pozbyć, radząc sobie natychmiast z wągrami. Po tego rodzaju znikając czarne kropki. Można nałożyć krem i wybrać się z wizytą do koleżanki. Innym sposobem jest stosowanie szczoteczki do zębów. Szczoteczka musi być wykonana z miękkiego włosia, płucze się ją pod wodą, nakłada kropelkę mydła w płynie i delikatnie szczotkuje skórę twarzy. Zmycie piany jest kolejnym etapem. Później delikatnie się cerę osusza i smaruje kremem. Zabieg ze szczoteczką do zębów wykonuje się jedynie raz w tygodniu. Sokiem z cytryny można oczyścić nos, brodę lub czoło. Nakłada się go na czystą skórę i zasypia z nim. Nie podrażnia skóry, nie przebarwia jej, a po dwóch-trzech „cytrynowych nocach” wągry odchodzą w przeszłość. Sposobem na wągry jest parówka ziołowa przygotowana z tymianku lub rozmarynu zalanego gorącą wodą. 10 minut należy oddychać tego rodzaju maseczką, a następnie przemyć twarz kilka razy, na przemian, zimną i gorącą wodą. Cera będzie oczyszczona, a osoba cierpiąca na wągry pożegna je na dłużej.

Fotolia_82727312_Subscription_Monthly_XXL

Czy istnieją domowe metody zwalczania wągrów?

Wągry to przypadłość kłopotliwa, męcząca i wstydliwa. Źle wyglądają i odbierają urodę naszej skórze. Można stosować plastry na wągry. Plastry można stworzyć domowym sposobem, jest to tania i skuteczna metoda. Czego potrzeba, aby wyprodukować domowe plastry na wągry? Dwuprocentowe mleko oraz żelatyna pozwolą wyprodukować bardzo dobre domowe plastry na wągry. Łyżka mleka powinna zostać dokładnie odmierzona, a do tego jedna łyżka stołowa żelatyny. Oba składniki należy dokładnie wymieszać. Tak, aby nie pozostały żadne grudy lub grudki. Powstaje papka, którą wstawia się na 10 sekund do kuchenki mikrofalowej. Powinna powstać bardzo gęsta masa, którą odstawia się do wystygnięcia. Niewielką ilość maski nakłada się na miejsca pełne wągrów. Maska może nieco ciągnąć się, ale jest to normalny objaw maski z żelatyną. Dlatego nie należy obawiać się niczego i spokojnie stosować tego rodzaju maskę na twarz. Po 10 minutach osoba zwalczająca wągry czuje rodzaj mocnego napięcia. Wtedy delikatnie i powoli odrywa domowy plaster na wągry i obserwuje efekty działania tego specyfiku. Nos powinien być gładki po zastosowaniu takiego plastra. Była to jedna metoda. Inną jest przygotowanie plastrów na wągry z jajka oraz chusteczki higienicznej. Jajko rozbija się, oddzielając białko od żółtka. Żółtko ubija się pędzlem lub widelcem i nakłada się taką masę na nos, czoło lub brodę – tam, gdzie występują wągry, inaczej nazywane zaskórnikami. Na to kładzie się chusteczkę higieniczną. Później trzeba odczekać pewien czas, zazwyczaj jest to czas niezbędny do wyschnięcia. Gdy wyczuwalne jest ściągnięcie twarzy, mija 10 lub 15 minut, to znaczy, że pora ściągnąć domowy plaster. W ten sposób cera zostaje oczyszczona z wągrów.