Dla wielu z nas Wrocław to miasto, które przyciąga nie tylko wspaniałą przeszłością, ale i wyjątkową kulturą. Jakie atrakcje są tu szczególnie ważne? Perełki dawnej architektury z pewnością przyciągają turystów, warto jednak w czasie wycieczki po tym mieście znaleźć nieco czasu na zwiedzenie tutejszych placówek muzealnych. Są przecież w ich gronie placówki wyjątkowe, które zajmują się ciekawą tematyką i które mogą się pochwalić imponującymi zbiorami. Którym placówkom warto poświęcić nieco więcej uwagi podczas wycieczki po tym mieście?

Jedną z najważniejszych placówek, jakimi może się pochwalić Wrocław, jest Muzeum Narodowe. To miejsce przyciąga miłośników sztuki polskiej i śląskiej, a w jego zbiorach można znaleźć prace tak znanych artystów, jak Jan Matejko, Jacek Malczewski, Tadeusz Kantor oraz Witkacy. Oddziałem tego muzeum jest też słynna Panorama Racławicka, będąca od lat obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki szkolnej odwiedzającej Wrocław. Wspaniałe atrakcje czekają też na tych turystów, którzy postanowią odwiedzić Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, kusi też Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, które urządzone zostało we wnętrzu wrocławskiego ratusza.

Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Militariów to kolejne placówki, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Wspaniałą ekspozycją może się też pochwalić Muzeum Poczty i Telekomunikacji, kuszące kolekcją starych telefonów, zabytkowych skrzynek na listy oraz imponującym zbiorem znaczków pocztowych.